Live.ly, Messenger ve Snapchat'i Geride Bıraktı

Live.ly, Messenger ve Snapchat'i Geride Bıraktı

Canlı yayın ve video platformlarının arasındaki savaş giderek artıyor. Geçtiğimiz hafta canlı yayın platformuna adım atan Live.ly, sadece bir haftada Facebook Messenger ve Snapchat gibi rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Şangay merkezli bir yazılım şirketi tarafından geliştirilen Music.ly, uygulamada bulunan ya da telefonunuzda sakladığınız şarkılarını kullanarak, kısa videolar çekmenizi sağlıyordu. Videolarda çaldığınız müziğe dudaklarınızla eşlik ediyor, yani playback yaparak eğlenceli ve kısa videolar yaratabiliyordunuz. Yarattığınız bu videolara sonradan çeşitli emojiler ve etiketler ekleme imkanı da bulabiliyordunuz. Geçtiğimiz yılın en başarılı uygulamalarından olan Music.ly, şimdi de canlı yayın uygulamasıyla karşımızda.

Live.ly ise tamamen bir canlı yayın platformu. Periscope'ta gördüğümüz şekilde işleyen uygulama, kullanıcıların hızla canlı yayına geçmesini ve izleyicileriyle buluşmasını sağlıyor. Sadece bir hafta önce yayınlanan uygulama şimdiden 500 bin indirmeyi geçmiş durumda. Facebook Messenger, Snapchat geride bırakan Live.ly, Periscope, Facebook Live ve Youtube Live gibi platformların korkulu rüyası oldu. Music.ly'nin yakaladığı başarıyı da arkasına alan bu yeni uygulama, ilerleyen günlerde bir hayli ünlü olacak gibi. 

YouTube Bütün Video Platformlarına Savaş Açtı

Facebook Live'a Yakında Snapchat Tarzı Filtreler Eklenecek

Snapchat Selfie'leriniz Yakında Tamamen 3 Boyutlu Olabilir!

YORUMLAR