Mac OS X 10.10 Yosemite Yayınlandı

Mac OS X 10.10 Yosemite Yayınlandı

Apple’ın merakla beklenen işletim sistemi OS X 10.10 Yosemite nihayet yayınlandı. Birçok önemli özellik ve yenilenen bir kullanım deneyimi barındıran yeni sürüm ücretsiz olarak sunuluyor.

Mac App Store’dan indirilebilir durumda olan yeni işletim sistemi, bir önceki sürümde olduğu gibi ücretsiz olarak sunulacak. Baştan aşağı yenilenen tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplayan OS X 10.10 Yosemite’de flat design kullanılarak, ikonlardan yazı tipine her detayı yeniden şekillendirilmiş. Ayrıca uygulama arayüzleri de bu tasarımdan izler açıkça görülüyor.

Yeni tasarım özellikle Safari, Spotlight, iTunes, Mail, Mission Control gibi uygulamaların arayüzlerinde gözle görülür biçimde hissediliyor. Yeni sürümde sadece görsel değişikliği yapılmamış elbette. Yeni Spotlight, Safari, Handoff, iCloud Drive, Phone, SMS, Instant HotSpot gibi birçok yeniliğe sahip işletim sistemi iOS entegrasyonunu en üst seviyeye çıkarıyor. iPhone’unuz yanınızda olmasa bile mesajlaşma, telefon görüşmeleri gibi işlemlerinizi Mac üzerinden yapabileceksiniz.

Mac App Store’dan ücretsiz olarak sunulan işletim sistemine Pages, Keynote, Numbers uygulamalarını içeren iWork paketi de ücretsiz olarak yüklenebiliyor.

iTunes 12 Yayınlandı

YORUMLAR