MacOS Sierra Apple Cihazlarına Otomatik Olarak İnecek

MacOS Sierra Apple Cihazlarına Otomatik Olarak İnecek

Apple'ın en yeni işletim sistemi macOS Sierra için dağıtım planı yapıldı. macOS Sierra daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Apple cihazlarına otomatik olarak inecek.

Dev teknoloji şirketi Apple'ın bir süredir geliştirme çalışmaları yaptığı masaüstü işletim sistemi macOS Sierra kullanılabilir halde. Şirket işletim sistemi macOS Sierra'nın yavaş yavaş tüm cihazlara yüklenmesini istiyor. Bu isteğini gerçekleştirmek için de kullanıcılara özel otomatik indirici aracını aktif hale getirdi.

MacOS Sierra NAsıl İndirilir?

Apple'ın yeni işletim sistemi macOS Sierra, destekleyen tüm cihazlara otomatik olarak inecek. Yazılım Apple cihazlarının internete bağlı olduğu durumlarda arkaplanda indirme işlemini gerçekleştirecek. Otomatik indirici olarak tanımlanan yeni Apple özelliğinin bazı istisnaları mevcut. macOS Sierra için geliştirilen otomatik indirici cihazda yeterli depolama alanı yoksa indirme işlemini gerçekleştirmiyor. Eğer daha önce indirme işlemi tamamlanmış fakat kurulum yapılmamışsa; depolama azaldığında indirilen dosya da otomatik olarak silinecek

İşletim Sistemini Kurup Kurmamak kullanıcıya kalmış

macOS Sierra işletim sisteminin kurma ayarlarını tamamıyla kullanıcılar yapacak. Eğer kullanıcı macOS Sierra'yı kurmak istemiyorsa yer kaplamaması için indirme dosyasını da silebilecek. Hatta en başından macOS Sierra otomatik indiriciyi kapatma imkanınız da var. Bunun için iTunes’dan App Store ayarlarına girip güncellemeler seçeneğini kaldırmalısınız.

Apple’ın yeni otomatik indirme özelliği bölge bölge aktif edilmeye başlandı. Bu özelliğini sizin cihazınızda da aktif edilmesini istiyorsanız biraz belemenizde fayda var.

macOS Sierra Yayınlandı! İşte Tüm Özellikleri

Apple'ın Yeni İşletim Sistemi MacOS Sierra'nın Çıkış Tarihi ve Özellikleri

YORUMLAR