Mark Zuckerberg'ten İlginç Social VR Gösterisi

Mark Zuckerberg'ten İlginç Social VR Gösterisi

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in geçtiğimiz günlerde duyurduğu Social VR, geliştirilmeye devam ediliyor. Oculus Connet etkinliğinde sahneye çıkan Zuckerberg, oldukça ilginç bir demo gösterdi.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Oculus Connet etkinliğine katılan Mark Zuckberg, daha önce yine bu etkinlikte gösterdiği Social VR özelliğine dair yeni bir demo gösterdi. Zuckerberg, 2014 yılında 2 milyar dolar ödeyerek Oculus'u satın aldıktan sonra VR teknolojilerine yönlenmeye başlamış ve burada da bir sosyal ağ kurmak için çalışmalarına hız vemrişti. Bunun sonucunda ortaya çıkan Social VR projesi ise arkadaşlarınızla, avatarlar aracılığıyla konuşmanızı sağlayan bir uygulama.

Facebook Social VR Nedir?

Social VR, Oculus'un sanal gerçeklik başlığı Rift üzerinde çalışacak ve insanları bir araya getirecek bir proje. Uygulama sayesinde VR cihazlar üzerinden arkadaşlarınıza bağlanıp, istediğiniz yerde sohbet etme imkanı yakalayacaksınız. Bu mekanlar arasında Mars gibi çok uçuk yerler olduğu gibi Zuckeberg'in ofisi ve evi de bulunuyor. Hatta Mark'ın evinde köpeği ve eşiyle birlikte selfie çektirmeniz bile mümkün.

Aşağıdaki videoda da görebildiğiniz gibi başlığı takar takmaz karşınıza arkadaşlarınızın avatarları çıkıyor ve onlarla avatarları aracılığıyla konuşmanız mümkün olabiliyor. O yedi dakikalık video ise şöyle:

YORUMLAR