Messenger Ekibinden Önemli Duyuru

Messenger Ekibinden Önemli Duyuru

Microsoft tarafında son zamanlarda yaşanan ve kullanıcıları en çok ilgilendiren gelişmelerin başında Windows Live Messenger bir diğer adıyla MSN adlı sohbet programının yayın hayatına son verilip, MSN kullanan tüm kullanıcıların yine Microsoft'un diğer bir görüntülü sohbet programı olan Skype'a geçirilecek olması geliyor.

Bugün itibarıyla bir çok kullanıcı sahip oldukları Microsoft E-Posta hesaplarına giriş yaptıklarında muhtemelen Messenger Ekibi tarafından kendilerine gönderilen e-posta'yı görecekler. E-Posta'nın içeriğiyse şimdiye kadar konuşulan, söylenen veya bahsedilenlerden çok farklı bir şey değil. Messenger ekibi MSN programının yakın zaman içerisinde yayından kaldırılacağını ve halihazırda MSN kullanan kullanıcılarının Skype'a geçmesi gerektiğini güzel bir dille kullanıcılarına duyuruyor.

Messenger ekibi tarafından gönderilen mesaj ise şu paragrafla başlıyor:

"Merhaba. 

Var olan Messenger hizmetini dünya genelinde (Messenger'ın kullanılmaya devam edileceği Çin anakarası dışında) devre dışı bırakacağız ve Messenger ile Skype'ın mükemmel özelliklerini bir araya getireceğiz. Microsoft Hesabınızı (Messenger ID'nizle aynı şekilde) kullanarak Skype'a güncelleyip oturum açın ve tüm Messenger kişileriniz parmaklarınızın ucunda olsun. Önceden olduğu gibi anlık ileti gönderebilecek ve görüntülü sohbet edebileceksiniz. Ayrıca cep telefonunuzda ve tabletinizde Skype ile iletişim halinde kalmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz."

ve ardından kullanıcıların merak edip sorabilecekleri belli başlı sorulara cevap vererek devam ediyor:

"Peki, bugün ve devre dışı bırakılma tarihi arasında ne olacak?
Messenger bugün de bildiğiniz şekilde çalışmaya devam edecek. Messenger oturumunu masaüstünüzde** açtıysanız, yükseltmeye dair dikkat çekici bir bildirimi göreceksiniz. Bildirimi tıkladığınızda, yükseltme isteği içeren yükleyici penceresi açılır. Bu pencere sizi Skype'ı yüklemek ve Messenger'ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışına yönlendirir.

Peki, devre dışı bırakılma tarihinden sonra ne olacak?
Messenger'ı masaüstünde kullanan kullanıcılar oturum açamayacak ve yalnızca Skype'a yükseltebilecek. Oturum açmaya çalışırsanız, bildirim görüntülenir. Devam ederseniz Skype'ı yüklemek ve aynı zamanda Messenger'ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışına yönlendirileceksiniz.

Skype'a cep telefonumda da güncelleyebilir miyim?
Evet! Skype; iPhone, Android ve kısa süre içinde Windows Phone 8'de de kullanılabiliyor. Cep telefonunuza en son Skype uygulamasını indirmenizi ve Messenger'ı kaldırmanızı öneririz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Microsoft Hesabınızla iPhone, Android ve Windows Phone 8 mobil uygulamaları üzerinden Skype'ta oturum açabileceksiniz. Messenger'ı kullandığınız başka bir telefonunuz varsa, Messenger bir süre daha çalışmaya devam edecektir."

MSN'in 15 Mart 2013 tarihinde yayın hayatından kaldırılacağı göz önünde bulundurulduğunda, anlaşılan o ki artık yavaş yavaş Windows Live Messenger'ı kullanmayı bırakarak yavaştan Skype kullanmaya başlamanın zamanı gelmiş gibi görünüyor. Skype'a geçiş hakkında daha fazla bilgiye ve Tamindir Ekibi olarak sizler için hazırladığımız rehber niteliğindeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

MSN Hesabıyla Skype Üzerinde Nasıl Oturum Açılır?

Skype Kurulumu ve Kullanımı

Skype'ta Ses ve Görüntü Ayarları

Skype Gizlilik Ayarları

Skype Mesajlaşma Geçmişi Nasıl Silinir?

Çoklu Skype Açma Nasıl Yapılır?

YORUMLAR