Messenger, Facebook İçerisine Geri Dönüyor

Messenger, Facebook İçerisine Geri Dönüyor

Facebook, bu sefer kullanıcıların hoşuna gidebilecek bir yenilik ile gündeme geldi. Hatırlanacağı üzere Facebook bir süre önce kendi anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger'ı mobil uygulamalarından dışarıya taşımıştı. Messenger üzerindeki bu değişiklik nedeniyle normalde Facebook uygulaması üzerinden takip edebildiğimiz mesajları yine mobil uygulama üzerinden görüntüleyebilmemiz engellenmişti. Kullanıcılar Facebook uygulaması üzerinden mesajlarını kontrol etmeye çalıştıklarında zorunlu olarak Messenger uygulamasını indirmeye yönlendiriliyordu. 

Pratikte Messenger kullanışlı bir uygulama olsa da bu değişiklik birçok kullanıcı için can sıkıntısı olmuştu. Eğer donanım özellikleri yüksek olan yeni bir telefon veya tablete sahipseniz Facebook Messenger sorunsuz çalışabiliyordu; fakat düşük donanıma sahip mobil cihazlarda sadece mesajlaşmak için Facebook uygulaması haricinde 2. bir uygulama kullanmak problem yaratabilmekte, cihazın kasılmasına neden olabilmekteydi. İşte bu nedenle Facebook kullanıcılar tarafından ağır şekilde eleştirilmişti.

Facebook nihayetinde bu yorumlara kulak asmış görünüyor. Sosyal medya devi yapacağı son değişiklikle Facebook Messenger'ı yeniden mobil uygulamaları içerisine yerleştirecek ve kullanıcılara Facebook uygulaması içerisinden mesajlaşma imkanı verecek. Yapılacak değişikliğin yakın bir zamanda uygulamaya geçirilmesi söz konusu.

Facebook uygulamalarını indirmek için:

İşletmelere Özel Facebook Platformu Geliyor

YORUMLAR