Microsoft Azure Cloud Switch Adında Bir Linux İşletim Sistemi Hazırlıyor

Microsoft Azure Cloud Switch Adında Bir Linux İşletim Sistemi Hazırlıyor

Microsoft Windows 10’dan sonra Linux tabanlı yeni bir işletim sistemi daha çıkartacak. Linux işletim sistemiminin adı Azure Cloud Switch olacak.

Ubuntu, Mint ve Fedora’ya rakip olacak Microsoft Linux işletim sistemi hazırlıyor. Microsoft’un Linux işletim sistemi Azure bulut sistemlerle entegre olacak ve adı Azure Cloud Switch olacak. Aslında Microsoft’un Linux sistemlere karşı olan ilgisi yeni değil. Yılardır Linux açık kaynak koduna yardımcı oluyor ve kod paylaşımında bulunuyor. Ancak bu durum Linux kullanıcılarının da pazar payına göz dikmiş olmasını engellemiyor.  Öte yandan mobil işletim sistemine sahip olan ve Windows 10 ile çoklu platformu hedefleyen Microsoft’un Linux cephesine doğru eğilim göstermesi çok da sürpriz değil. Özellikle Microsoft CEO’su Satya Nadella bulut sistemler üzerinden kullanılması mümkün işletim sistemlerini fikir olarak çok destekliyor. Bu yüzden Microsoft’un Linux OS işletim sistemi Azure Cloud Switch önem taşıyor.

Microsoft’un üzerinde çalıştığı Linux işletim sistemi Azure Cloud Switch şimdilik sadece bir haber. Bir yerlerden indirip göz atmak henüz mümkün değil. Ancak kullanıcılara çok da uzak olmadığı söyleniyor.

 Bilmeniz Gereken Temel Linux Komutları

Nice Başarılı Yıllara, Linux 24 Yaşına Bastı

Linux Kullananlar İçin En Temel Uygulamalar

YORUMLAR