Microsoft Edge Tarayıcı Yeni Bir İstatistikle Yine Chrome’a Hava Attı

Microsoft Edge Tarayıcı Yeni Bir İstatistikle Yine Chrome’a Hava Attı

Microsoft Edge Tarayıcı’nın ne kadar kararlı, hızlı ve ekonomik olduğuna dair 2016’da bir dizi testler yayınladı. Bunlardan en sonucusuyla yine popüler tarayıcı Chrome'a hava atıyor.

Edge Tarayıcı bu testlerden sonuncusunda CPU, GPU ve Wi-Fi kaynaklarını ekonomik kullanarak dizüstü bilgisayarlarında batarya dostu olduğunu işaret ediyor. Yeni testinde kendine Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera’yı terazinin bir kefesine koyan Microsoft Edge Tarayıcı düşük tüketim oranları ile dikkat çekiyor.

Google Chrome tarayıcının 53 sayılı sürümüyle materyal tasarıma geçmesi Microsoft’u gaza getirmiş olmalı çünkü hemen ardından bir performans testi yaparak makyajın pek de önemli olmadığını ima ediyor. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi’nden bu yana Microsoft Edge Tarayıcısını seri testlerle ön planda tutmaya çalışıyor. Son testinde Google Chrome 53, Opera 39 ve Firefox 37 sürümleri ile kapışan Edge Tarayıcı özellikle pil ömrü kulvarında dizüstü dostu olduğunu ortaya koyuyor.

Aşağıdaki test sonuçlarında CPU, GPU ve Wi-Fi kaynaklarını ne kadar tükettiğini karşılaştırmalı olarak açıklayan Microsoft Edge Tarayıcı Chrome’u geçebilmek için testler yapmaya devam edecek gibi görünüyor. 

Microsoft Edge'nin En İyi Tarayıcı Olduğu Bir Kez Daha Kanıtlandı

Microsoft Edge Tarayıcısında Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir?

Microsoft Edge, Chrome ve Firefox'tan Daha Hızlı Çıktı!

YORUMLAR