Microsoft Edge Tarayıcıya Sanal Alışveriş Asistanı Geliyor

Microsoft Edge Tarayıcıya Sanal Alışveriş Asistanı Geliyor

Microsoft internet üzerinden kullanıcılarına daha hızlı ve güvenilir bir alışveriş imkanı sunan yeni bir eklenti geliştiriyor. Bu eklenti ilk önce Edge tarayıcıda kullanılmaya başlansa da çok yakında Chrome ve Opera için de hizmet vermeye başlayacak.

Microsoft’un Garaj adındaki yazılım departmanı tarafından geliştirilen sanal alışveriş asistanı internet üzerinden alışveriş yapan Windows 10 kullanıcılarının oldukça işine yarayacağa benziyor.

Aslında Edge tarayıcısı için kurgulanan bu asistan, hizmeti girdiği anda Chrome ve Opera ile de entegre olabilecek. Microsoft PSA (Personal Shopping Assistant), bakın neler yapabiliyor.

İnternet üzerinde dolaştığınız tüm alışveriş sitelerinde görüntülediğiniz ürünleri hatırlayabiliyor. Favori ürünlerinizi işaretleyip, bu ürünlerin fiyatları değiştikçe size bildirim yollayabiliyor. Çapraz aramalar yaparak aynı üründen daha avantajlı fiyatlarda olanlarını bulabiliyor. Dünya çapında binden fazla alışveriş sitesini aynı anda tarayabiliyor. Chrome ve Opera ile entegre olarak çapraz platform cihazlarda kullanılabiliyor. E-posta ile ürün paylaşabiliyor ve ürünler hakkında yorumları tarayarak ürün hakkında daha fazla bilgi almanızı sağlıyor. 

YORUMLAR