Microsoft Internet Explorer'dan Vazgeçemedi, Güncellemeye Devam Ediyor

Microsoft Internet Explorer'dan Vazgeçemedi, Güncellemeye Devam Ediyor

Microsoft yayınladığı resmi bir bildiriyle Internet Explorer web tarayıcısının yalnızca en güncel sürümüne destek vereceğini açıkladı. 2016’dan itibaren IE 11 güncellenmeye devam edecek.

Microsoft, web tarayıcısının olası açıklara karşı güvenliğini sağlayan yama ve güncelleştirmeleri sadece en güncel sürüm olan IE 11 sürümü için sunacak. Microsoft konuyla ilgili olarak kullanıcıların da güvenliklerini devam ettirebilmeleri için, mevcut web uygulamalarını Internet Explorer 11 destekleyen sürümlerle güncellemeleri gerektiğini açıkladı.

Microsoft Internet Explorer 11’e geçiş sürecinizi kolaylaştırmak için bazı araç ve uygulamalarında nasıl kullanılacağına dair aşağıdaki açıklamaları da blog sayfalarında yayınladı. Microsoft Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarının IE 11 sürümü için güncellemelerini, 12 0cak 2016 itibarıyla Windows 7 ve 8.1 üzerinde sadece Internet Explorer 11 sürümlerine güvenlik desteği verileceğini bildirdi.

Hatırlarsanız Güle Güle Internet Explorer ve Hoş Geldin Spartan haberimizde Microsoft’un IE tarayıcısıyla ilgili planlarından bahsetmiş, Windows 10’da da bir süre hizmet vermeye devam edeceğini anlatmıştık. Görünen o ki, Microsoft ilk göz ağrısı IE tarayıcısının hizmetine son vermeyi gelecek yıl da düşünmüyor.

Windows 10 Internet Explorer'a Nasıl Kıyacak?

İnanması Güç Ama Kullanıcılar Internet Explorer'ı Bırakmak İstemiyor

YORUMLAR