Microsoft Office Artık Google Drive ile Uyumlu Olacak

Microsoft Office Artık Google Drive ile Uyumlu Olacak

Microsoft Office’in kullanıcıya sağladığı yenilikler bitmiyor. Şimdi de Microsoft Office’in Google Drive uyumluluğu gündeme geldi.

Mobil cihazlarda, web tabanlı çalışmalarda ve masaüstü uygulamalarında Microsoft Office’in yenilikleri devam ediyor. Google’ın yaptığı yeni açıklama bir eklentiyle Microsoft Office’in Google Drive’a entegrasyonu da sağlanmış oluyor.

Microsoft kendi bulut hizmeti One Drive’ı Office hizmetleri için tüm ofis uygulamalarında zaten kullanıyordu. Bu yeni açıklamayla beraber artık Google Drive’da Microsoft Office kullanıcılarının hizmetine açılmış oluyor. Google’ın duyurduğu yeni eklenti Micrssoft Office üzerinde yapılan tüm çalışmaların Google Drive üzerinde saklanmasını sağladığı gibi, daha önceden var olan çalışma dosyalarınızın da Google Drive ile senkronize olmasını sağlıyor.

Eklenti Google Drive’ın bilgisayarınıza kurduğunuz eklentisinden farklı değil. Ancak tüm Google Drive’ı değil sadece çalıştığınız klasörleri uygulamaya bağlamanıza da izin vererek seçim şansınız artırmış oluyor.

Bu yeni eklentinin birkaç gün içerisinde yayınlanması bekleniyor. Eklentiyle beraber Microsoft Office uygulamalarında yeni bir seçenek daha çıkacak ve bu sekme doğrudan Google Drive hesabımıza doküman saklamamıza olanak tanıyacak.

Google Drive Fotoğraflarınızı Yedeklemeye Başlayacak

Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?

YORUMLAR