Microsoft Office Artık iOS ve Android İçin Ücretsiz

Microsoft Office Artık iOS ve Android İçin Ücretsiz

Microsoft'un Office uygulamaları tüm iPad, iPhone ve Android cihazlarda artık tamamen ücretsiz sisteme geçti. Sürpriz bir değişimle yazılım devi mobil ortamda da Office stratejisini korumak ve tüm kullanıcıların Word, Excel ve PowerPoint'i Office bünyesinde kullanmalarını istiyor.

Bugünden itibaren artık mobilde Office 365 üyeliği gerekmeden dökümanlarınızı bulut teknolojisiyle depolayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Microsoft'un Dropbox'la yaptığı işbirliğinden sonra tüm Office dökümanlarının Dropbox'ın bulut servisi üzerinde depolanmasıyla artık Office tüm masaüstü, mobil ve web ortamında tek bir yerden hizmet sunabilecek. Denemek isterseniz hemen şimdi akıllı telefonunuza Office'i indirip tüm dökümanlarınızı Dropbox'a kaydedebilirsiniz, üstelik Microsoft hiçbir ödeme yapmadan. Microsoft bugün ayrıca iPhone için yeni bir uygulama yayınlayarak Dropbox ve Office'i içiçe geçiriyor. Bu sayede dosyalarınızı çok daha kolay bir şekilde bulutta depolayabilirsiniz.

Office'in mobil versiyonunu kullananlar uygulamalara ücretsiz erişebilseler de, Microsoft iş dünyası için bu ücretsiz servisi genişletmiyor. İş amacıyla kullanılan OneDrive veya Dropbox hesapları, yine Office 365 üyeliği gerektirerek kullanılmaya devam edecek. Bu sayede Microsoft'un da dünya çapında dönen verimlilik programlarından para kazanması durumu hala geçerliliğini koruyor. Buradaki stratejik adım, yazılım devi için mobil platformlarda Office'in ön plana çıkmasını ve rekabetin daha da ciddileşmesini temsil ediyor. Aslında bakarsanız herhangi bir şirket için benzer şekilde dökümanları görüntüleyecek bir uygulama yaratma ve iPad, iPhone, Android için ücretsiz çıkarma durumu söz konusu. Microsoft da bu durumda Office isminin rakipleri arasında herhangi bir ücretlendirme devreye girmeden ön plana çıkmasını istiyor.

Microsoft Office'i Android ve iOS akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Far Cry 4'ün PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Crimsonland'ın Geliştiricisi 10Tons ile Özel Tamindir Röportajı

YORUMLAR