Microsoft Office Stok Uygulamaları 20 Yeni Android Tablete Daha Geliyor

Microsoft Office Stok Uygulamaları 20 Yeni Android Tablete Daha Geliyor

Android cihaz ve tabletlere gelen Microsoft Office stok uygulamaları, 2015 yılında 20 yeni tablete daha eklenecek. Bunlarla beraber Microsoft Office, 31 Android tablet üreticisiyle ortaklık yapmış olacak.

Microsoft’un planı belli; her platformda olmayı sene başından beri, her fırsatta ifade ediyordu. Dün Microsoft tarafından yapılan yeni bir açıklama, bu yolda kararlı adımlarla ilerlediğinin bir göstergesi oldu. Microsoft özellikle pazar payı çok yüksek olan Android işletim sistemi ve cihazları yakın markaja almış durumda. Bu kadar popüler bir platformu kontrol edebiliyor olmak da, Microsoft’un bu yayılma hedefine hizmet ediyor.

Yeni yaptığı anlaşmalarla beraber Microsoft’un Office uygulama portföyü 31 ortağa yükseldi. Tüm bu şirketler Android tabletlerinde Office uygulamalarını stok yazılım olarak bulunduracaklar. Sony Xperia Z4 Tablet ve LG tablet de önümüzdeki 90 gün içerisinde Office uygulamalarını işletim sistemlerine dahil edecek.

Yeni anlaşmalarla beraber tabletler Avrupa, Latin Amerika, ABD ve Asya marketlerinde boy gösterdiği zaman, Office uygulamaları da Android pazarına daha yaygın bir şekilde açılmış olacak. 

Microsoft, Android Telefonlardan da PowerPoint Sunumları Yaptıracak

Microsoft, Android Kullanıcılarının Aklını Çelebilecek Bir Uygulama Çıkardı

Microsoft Office Android Tabletler İçin Yayınlandı, Hemen İndirin!

YORUMLAR