Microsoft Snip ile Ekran Görüntülerine Sesinizi Ekleyin

Microsoft Snip ile Ekran Görüntülerine Sesinizi Ekleyin

Microsoft imzasını taşıyan Snip, dokunmatik ekranlı Windows bilgisayar ve tabletlerde ekran görüntüsü alma işini oldukça basitleştiriyor. Windows 10 tasarım diline uygun olabildiğince sade, modern ve hızlı arayüzle karşımıza çıkan Snip’te ekran görüntüsüne ses kaydı eklemek ve not iliştirmek mümkün.

Windows 10 bilgisayar ve tablet kullanıcısı iseniz ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve gelişmiş özellikler sunan ücretli onlarca seçenek var. Bunlardan birisi de Microsoft’un geliştirdiği Snip uygulaması. Henüz beta aşamasında iken kullanımımıza sunulan Snip, Windows işletim sistemiyle önyüklü gelen Ekran Alıntısı Aracı’nın temel özelliklerini Evernote’un Skitch uygulamasıyla birleştiriyor.

Hem tablet hem de bilgisayarda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmış olan Snip’in üç önemli özelliği bulunuyor. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse;

  • Yakalama aracı: Masaüstünüzün dilediğiniz noktasını bu araçla alabiliyorsunuz. Hali hazırda ekran alıntısı aracında bulunan araç üzerinde + simgesini barındıran kare olarak belirlenmiş.
  • Beyaz tahta: Ekran görüntünüzü aldıktan sonra üzerinde düzenleme yapmak için beyaz tahtayı kullanıyorsunuz. Düzenleme ekranında ekran görüntüsüne ses kaydı eklemek, renkli kalemlerle işaretleme yapmak ve hızlıca paylaşmak gibi seçenekler bulunuyor.
  • Kamera: Windows bilgisayar veya tabletinizin kamerasıyla çektiğiniz bir görüntüyü ekran görüntüsü olarak kaydedebiliyor ve beya tahtaya aktararak düzenleme yapabiliyorsunuz.

Windows 10 ile Ekran Görüntüleri Almanın Püf Noktaları

YORUMLAR