Microsoft, Windows 10 İçin Kapılarını Uygulama Geliştiricilere Açıyor

Microsoft, Windows 10 İçin Kapılarını Uygulama Geliştiricilere Açıyor

Microsoft, Windows 10 için üçüncü parti uygulama geliştiricilerine kapılarını açıyor. Uygulama geliştiriciler Windows 10 için bir araya gelerek sistem SDK'sını irdeleyecekler.Ağustos ayında çıkması beklenen Windows 10’a uygulama üretmek üzere Microsoft kapılarını uygulama geliştiricilere açıyor. Microsoft Nisan ayından itibaren uygulama geliştiricilerinin projelerini dinleyecek ve onlara sınırsız olanaklar tanıyarak Windows 10 uygulamalarının sürdürülebilirliğini sağlamalarına destek verecek.

Windows 10'un ve ona bağlı uygulamaların en önemli özelliği tablet, telefon, Xbox ve PC platformlarına uyumlu olması. Bunun için uygulama geliştiricilerinin sözü geçen tüm bu platformlar hakkında tecrübe sahibi olması ve tasarlayacakları uygulamaları her platform için optimize etmesi gerekecek.

Microsoft bunun için Windows 10 SDK’nin de kapılarını uygulama geliştiricilere aralıyor. SDK (yazılım geliştirme kiti) bir programın yazılım çatısını oluşturan yazılım geliştirme araçlarını bir arada bulunduran dev bir yazılım yumağından oluşuyor. Windows bir işletim sistemi olduğundan doğal olarak SDK alt yapısı da çok geniş. Microsoft bunun bilincinde olduğu için uygulama geliştiricilerin Microsoft laboratuvarlarında önce sistemi incelemesini, daha sonra da tüm platformlar için uygulamalar geliştirmesini hedefliyor. 

Microsoft Windows 10 İçin Neden Bu Kadar Israrcı?

Windows 10 Açılışta Başka İşletim Sistemlerine İzin Vermeyebilir

Windows 10 Bu Yaz Çıkıyor

YORUMLAR