Microsoft, Windows 10'u Zorla Yükletmeye Başlıyor!

Microsoft, Windows 10'u Zorla Yükletmeye Başlıyor!

Windows 10'un çıktığı günden bu yana uyguladığı stratejik ve baskıcı hamleleriniz birer doz arttırmaya devam eden Microsoft, artık Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarına zorla Windows 10 yükletmeye başlıyor.

Microsoft tarafından da onaylanan bu Windows 10 güncelleme haberine göre, bir sonraki minik güncelleme ile birlikte Windows 10'un güncelleme ayarları değiştiriliyor ve hala Windows 10 kullanmayan bilgisayarlara önerilen güncelleme olarak gönderilecek. Aslında Microsoft'un hamlesi tam da burada kendini gösteriyor çünkü milyonlarca kullanıcının standart olarak kullandığı Windows güncelleme ayarlarında önerilen olarak gözüken güncellemeler otomatik olarak indirilerek yükleme işlemi de otomatik olarak başlatılıyor.

Bu karardan etkilenecek olan pek çok Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcısı ise muhtemelen ya istekleri dışında gelişen bu olaya kızacaklar ya da Windows 10'u severek sevinecekler.

Çıkış yaptığı 2015 yılı Temmuz ayından bu yana Microsoft tarafından adım adım daha da fazla yükletilmeye çalışılan Windows 10, Microsoft'un bugüne kadar geliştirmiş olduğu en iyi işletim sistemi diyebiliriz. En azından en gelişmiş özelliklere sahip olanı fakat uzun süre boyunca farklı bir işletim sistemi kullanıp durumundan memnun olan kullanıcıları yenilenen işletim sistemlerine geçirmek biraz zor. Tam olarak bunu yaşayan Microsoft, kullanıcılara aylardır Windows 10'a geçmeleri halinde ne gibi yenilik ve özelliklerle karşılaşacağını da güzel bir şekilde anlatıyor.

Henüz Windows 10'a geçmediyseniz ve zorunlu olarak geçmek istemiyorsanız alttaki indirme bağlantısını kullanarak Microsoft'tan önce davranıp kendi rızanızla güncellemeyi yapabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları için Windows 10 güncellemesi hala ücretsiz durumda.

Windows 10 Sahip Olduğu Pazar Payıyla Herkesi Şaşırttı

YORUMLAR