Microsoft, Bir Yıl İçinde Windows 7 Desteğini Sonlandıracak!

Hemen hemen herkesin en az bir kere dahi olsa kullandığı işletim sistemi Windows 7'nin yazılım desteğinin kesileceği duyuruldu. Gönlümüze taht kuran işletim sistemi Windows 7, 14 Ocak 2020'den itibaren herhangi bir güncelleme almayacak.

Bütün Güzel Şeyler Sona Ermeli!

Microsoft tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: "Bütün güzel şeyler sona ermeli, Windows 7 gibi. 14 Ocak 2020'den sonra Microsoft, Windows 7 çalıştıran bilgisayarlar için artık güvenlik güncelleştirmeleri ve desteğini sağlamayacaktır. Windows 10'a geçerek iyi zamanlarınızın devam etmesini sağlayabilirsiniz." Yapılan açıklamadan da anlayacağınız üzere Microsoft, göz bebeği olan Windows 10 işletim sistemini herkesin kullanmasını istiyor.

Net Applications'un raporuna göre Microsoft'un piyasaya sürdüğü tüm işletim sistemleri arasında %42.8'inin halen kalplerimize taht kuran Windows 7 işletim sistemini kullanmaya devam ettiği açıklandı.

Microsoft'un en başarılı ve en popüler işletim sistemleri arasında en üstte bulunan Windows 7'nin önümüzdeki yıl bu zamanlarda desteğinin kesilmesi, kullanıcıları bir nebze de olsa üzecek ancak Windows 10 işletim sisteminin şu an piyasaya sürülen, güncelleme desteği devam eden, yenilikçi bir yapıya sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Haberimizin hemen altında bulunan bağlantıya tıklayarak Windows 10'a hemen geçiş sağlayabilirsiniz! Sizler Windows 7 desteğinin kesilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Windows 7 işletim sistemini kullanmaya devam edecek misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz!