Microsoft, Zorunlu Windows 10 Güncellemelerine Noktayı Koyuyor!

Microsoft, Zorunlu Windows 10 Güncellemelerine Noktayı Koyuyor!

 

Microsoft bundan böyle, Windows 10 işletim sistemi dosyalarının artık kullanıcılar tarafından kabul edilmedikçe indirilmeyeceğini ve onay alınmadan güncellenmeyeceğini açıkladı.

Kullanıcılar tarafından sıkça eleştirilen Windows 10 güncelleme altyapısı, bundan böyle tamamen kullanıcıların isteğine bağlı olarak yapılacak. Bu kararla beraber, kullanıcıların sırtına büyük bir yük bindiren otomatik dosya indirme ve güncellemeleri, Windows 10 kullanıcılarının inisiyatifine geçiyor. Kullanıcılar dosyaları zorunlu olarak indirmek ve güncellemek zorunda kalmak yerine, söz konusu dosyaları seçerek bilgisayarlarına istedikleri an yükleme şansına sahip olacaklar.

Bu durum kullanıcılar için kota tasarrufu avantajı sağlayacak. Sık olarak bant genişliğinin düşüyor olması sıkıntısını da ortadan kaldıracak.

Microsoft, geçtiğimiz aylarda da zorunlu yükseltmeleri önlemek adına çeşitli değişiklikler yapmıştı.  Şimdi şirket, yeni işletim sistemi sürümleri yayınlandığında, kullanıcıların izni olmaksızın dosyaların artık indirilmeyeceğini de resmen açıklamış bulunuyor.

Daha önce Microsoft'un bu zorunlu güncellemeleri, birçok kullanıcının canını da yakmıştı. Hatta Microsoft, 2016 yılında Alman menşeli bir yazılım firmasının otomatik güncellemelerden dolayı yaşadığı zararları ödemek zorunda kalmıştı.

En Güçlü Windows 10 Sürümü Sonbaharda Geliyor

Windows 10'a Ücretsiz Geçiş Hala Mümkün! Nasıl mı?

YORUMLAR