Microsoft, Zune Müzik Servisini de Kapatıyor

Microsoft, Zune Müzik Servisini de Kapatıyor

Hem özel MP3 çalarlarla donanım, hem de PC'lerde uygulama olarak uzun süre kullanılan Zune Music servisi 15 Kasım itibariyle artık yayın yapmayacak.

Artık çoğumuzun kullanmaktan vazgeçtiği ya da bir şekilde yerine daha popüler uygulamaların tercih edildiği servisleri tek tek kapatan Microsoft 15 Kasım 2015 itibarıyla Zune Music servisini de kapatacağını açıkladı.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Zune Music servisinde 15 Kasım 2015 itibarıyla canlı müzik yayını dinlenemeyecek ve yükleme – indirme işlemleri yapılamayacak. Ancak Zune, müzik çalabilen bir uygulama olarak dahili olarak sistemlerde kullanılabilecek. Yani kısaca bir nevi media player vazifesi görmeye devam edecek. Ancak çevrimiçi hiçbir hizmet sunmayacak. Hala kullanan kaldı mı bilinmez ama Zune Player cihazları kullananlar da cihazlarına bu uygulamayla kendi arşivlerinden müzik yükleyebilecekler.

Zune Müzik servisine Ağustos ya da Eylül aylarında yeni üye olmuş olanların hesapları ise doğrudan Groove Music Pass’a aktarılacak. Bu hizmeti almak istemeyen ücretli üyelerin ise Zune servisi üyeliklerini iptal etmeleri halinde kalan üyelik süreleri hesaplanarak paralı 30 gün içerisinde iade edilecek

Türkiye'deki En Popüler Online Müzik Servisleri

En İyi Mobil Müzik Dinleme Uygulamaları

Hangi Müzik Servisi Bize Ne Olanaklar Sunuyor, İşte En Detaylı Karşılaştırma

YORUMLAR