Microsoft'tan Geliştiricilere Kötü Haber

Microsoft'un geliştiriciler için Windows 8.1'i resmi yayın tarihinden önce sunmayacağı belirtiliyor.

Microsoft'tan Geliştiricilere Kötü Haber

Windows 8 kullanıcılarının büyük bir merakla Windows 8.1’i bekledikleri bir gerçek. Ancak onlardan çok daha büyük bir merak içerisinde olanlar var ki onlar da elbette geliştiriciler. Windows 8.1 için uygulamalar geliştirmek için sabırsızlanan geliştiricilerin, işletim sistemi piyasaya çıkmadan önce resmi olarak almak istemeleri ve önceki işletim sistemlerindeki bu geleneği beklemeleri normal olsa da Microsoft bu sefer biraz hayal kırıklığı yaratacak.

Microsoft Developers Network ve TechNet’e üye olan geliştiricilerin Windows 8.1 resmen piyasaya sürülmeden önce işletim sistemine ulaşamayacakları ZDNet tarafından açıklandı. Özellikle uygulamaların düzgün çalışması için varolan bu geleneğin Microsoft tarafından bozulması her ne kadar garip karşılansa da şirketten resmi bir açıklama yapılmış değil.

Bu durumun Windows 8.1’in sızdırılması muhtemel sürümlerine inanılmaz bir talep sağlayacağı belirtiliyor ancak Microsoft kullanıcıların resmi RTM paketini beklemeleri konusunda ısrar ediyor. Şimdiden çeşitli sızdırma sürümlerin internette bulunabildiği dikkate alınırsa Microsoft’un bu adımının pek de işe yaraması mümkün görünmüyor. Eğer son yayınlanan kullanıcı önizleme sürümünü siz de indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Android cihazlara Google Play hesabı ekleme

YORUMLAR