Minecraft Hacklendi!

Minecraft Hacklendi!

Bir süre önce Microsoft tarafından satın alınan Mojang firmasının geliştirmiş olduğu ve dünyaca ünlü olan sandbox oyunu Minecraft büyük bir güvenlik krizi yaşıyor. Bir hack saldırısına kurban giden Minecraft oyununu oynayan 1800 civarında kullanıcının hesap bilgileri internet üzerinde açık bir şekilde yayınlanarak bu hesaplar herkesin izinsiz erişimine açıldı. Hack saldırısını gerçekleştiren hackerlar bu hesaplara ait kullanıcı adlarının ve şifrelerin yanısıra hesapların gerçek olduğuna dair kanıtları da paylaştılar. 

Bu hacklenen hesap bilgilerini kullanarak herhangi bir internet kullanıcısı normalde 19.95 Euro fiyatla satılan Minecraft oyununun tam sürümünü bilgisayarına indirebiliyor. Ayrıca bu hesaplar üzerinden oyunu oynayabilmek de mümkün. Bu da hesap sahiplerinin yarattıkları karakterlerin ve sahip oldukları oyun içi varlıkların tehlikeye girmesi anlamına geliyor.

Minecraft'ın hacklenmesinin bir diğer tehlike teşkil eden noktası da aynı şifreyi ve kullanıcı adını farklı oyunlarda veya servislerde kullanan kullanıcıların daha fazla risk altında olması. Hesap bilgileri hacklenen kullanıcıların başka oyunlardaki hesapları da bu nedenle çalınabilme tehlikesiyle yüz yüze.

Bu durumdan etkilenmemek için olabildiğince kısa bir süre içerisinde kendinize yeni bir güvenli şifre oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Korsanlar Tüm Oskar Adayı Filmleri İnternete Sızdırdılar

YORUMLAR