Mozilla Android Üzerinden İçerik Üretmek İçin WebMaker’ı Yayınladı

Mozilla Android Üzerinden İçerik Üretmek İçin WebMaker’ı Yayınladı

Yerel içerik yaratmak için kullanılacak bir uygulama olan Mozilla Webmaker, sonunda Android için yayınlandı. Birkaç ay önce duyurulan uygulama artık Google Play’de

Webmaker uygulaması küresel olarak 2012’den beri hizmet veriyordu. Artık Android cihazlar içinde kullanabilecek. Yerel dillerde içerik yaratmak ve web üzerinde içerik girişi sağlamak için kullanılacak olan uygulama artık Google Play’den indirilebilir.

Uygulama bir web projesi başlatmanıza ve ayarlayacağınız boş sayfalara istediğiniz lisanda içerik doldurmanıza olanak veriyor. Uygulama Android telefonunuzda bulunan fotoğraf ya da videolarınızdan faydalanmanıza ve bunları içerik olarak değerlendirmenize de izin veriyor. Projenizi tamamladığınızda ise bunları başka kullanıcılarla anında paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama ile ulaşabileceğiniz WebMaker topluluğunun projelerini de izleyebiliyorsunuz.

WebMaker henüz üzerinde çalışmak için çok çeşitli şablonlara sahip değil. Ancak geliştiriliyor. Resim, video ve text yerleştirmenin kolaylaştırıldığı uygulama projelerinizin daha eli yüzü düzgün ve takip edilebilir olmasında size yardımcı oluyor. Yerel içerik yaratmak için son derece faydalı olan bu uygulamayı deneyebilirsiniz. 

Google Hangouts'a Çoktandır Yapılması Gereken Güncelleme İnternete Sızdı

Opera Mini, Yenilenen Yüzüyle Windows Phone Kullanıcılarına Merhaba Dedi

WhatsApp iOS Üzerinde Güncellendi, İşte Yeni Özellikleri


YORUMLAR