Mozilla Firefox 41 Anında Sohbet Uygulamasıyla Beraber Geldi

Mozilla Firefox 41 Anında Sohbet Uygulamasıyla Beraber Geldi

PC, Mac, Linux ve Android kullanıcıları yeni Firefox 41 sürümüyle beraber bir de sohbet uygulamasına sahip oldular.

Mozilla Firefox 41 tarayıcısına dahil edilen anında mesajlaşma uygulamasından Windows, Mac ve Linux kullanıcıları faydalanabiliyorlar. Firefox 41'e dahil edilen uygulama, Hello video aramaları ile de entegre olabiliyor.  

Anında mesaj servisi özellikle Firefox'un sohbet uygulamasını kullananlar için Skype'a alternatif bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle genele açık ortamlarda Skype kullanmak yerine doğrudan Firefox 41 üzerinde gizli moda geçerek sohbet özelliğini kullanmak daha güvenli olabiliyor.

Hello kullanıcıları Firefox 41 vasıtasıyla Chrome ve Opera kullanıcılarıyla da sohbet edebiliyorlardı, yeni eklenen anında sohbet uygulaması henüz bu tarayıcıları desteklemiyor. Ancak bir sonraki Firefox sürümü tüm tarayıcılarla tıpkı Hello gibi uyum sağlayabilecek.

Firefox 41 Android üzerinde de MP3 veri dosyalarının oynatılmasında yaşanan bazı sıkıntıları da gidermiş. Hem masaüstü hem de akılı telefonlarda yaşanan tarayıcıdan MP3 dinleme servisinin tüm açıkları giderilmiş. Firefox 41'i hemen indirin, yeni özelliklerini deneyin.

                            

Firefox 41 Yayınlandı

YORUMLAR