Norton Zone Kapatılıyor

Norton Zone Kapatılıyor

Eğer Norton güvenlik yazılımlarının üreticisi Symantec tarafından kullanıcılara sunulan bulut depolama servisi Norton Zone kullanıyorsanız size kötü bir haberimiz var. Symantec kullanıcılarına gönderdiği bir bildiriyle bu kullanışlı bulut depolama hizmetini sonlandıracağını duyurdu. Norton Zone yaklaşık bir sene önce yayınlanmıştı ve kullanıcılara belli bir miktar depolama alanını ücretsiz olarak sunmaktaydı. Bu bulut depolama hizmetini benzerlerinden ayıran özellik ise Norton güvenlik teknolojisini arkasına alması ve çok daha güvenli bir şekilde dosya depolama ve paylaşma imknaı sunmasıydı.

Symantec gönderdiği bildiride kullanıcılara Norton Zone hesaplarındaki dosyaları transfer etmeleri için ne kadar zaman kaldığını da açıklıyor. Bildiriye göre kullanıcılar Norton Zone hesaplarındaki dosyalara 7 Temmuz 2014 tarihine kadar herhangi bir engel veya kısıtlama olmadan erişebilecekler. 7 Temmuz  2014 tarihinden itibaren Norton Zone hesaplarına mobil cihazlardan erişilemeyecek, sadece dosyalara Windows veya Mac bilgisayarlardan erişim yapılabilecek ve  dosyalar kopyalanabilecek. Dosya paylaşma gibi servisler bu süre boyunca hizmet vermeyecek. 6 Ağustos 2014 tarihinden itibaren ise Notron Zone hesapları ve hesaplar içerisinde yer alan tüm dosyalar ve ilgili içerikler tamamen silinecek ve Symantec de dahil olmak üzere dosyalara kimse erişemeyecek.

Eğer bu süre dolmadan Norton Zone hesaplarınıza erişmek ve dosyalarınızı yedeklemek isterseniz bu uygulamalarla Norton Zone hesabınıza giriş yapabilir ve dosyalarınızı görüntüleyebilirsiniz:

Eğer Norton Zone alternatifi bir bulut depolama hizmeti denemek isterseniz alttaki uygulamalardan yararlanabilirsiniz:

Windows 8 Başlat Menüsü Ertelenebilir

YORUMLAR