“O Film Yayınlanırsa Bizden Çekeceğiniz Var”

“O Film Yayınlanırsa Bizden Çekeceğiniz Var”

Sony siber saldırılardan yakasını bir türlü kurtaramıyor. The Interview filminin yarattığı sorun büyüyerek devam ediyor. Saldırıların nereden ve nasıl yapıldığı henüz saptanamamışken, Sony Pictures şimdi de yeni ürkütücü tehditlerle karşı karşıya.

CNN’nin verdiği habere göre Sony yöneticilerine bir e-posta geldi. Bu iletide Sony’nin The Interview filmi ile ilgili her hangi bir kopyayı, her hangi bir şekilde tüketiciye ulaştırması söz konusu olursa internet üzerinden şirkete ait daha çok bilgi sızdırılacak.

İletinin devamında “ Elimizdeki bilgiler, eğer aksi bir harekette bulunmazsanız bizde güvende kalacak, onun için uyarımızı ciddiye alın” şeklinde devam ediyor.  

Tehdit şu anlama geliyor; internete yayılan Sony sırları sadece yayınlananlardan ibaret değil, gerisi de var ve Sony The Interview’dan vazgeçmezse başına daha çok sorun alacak gibi görünüyor.

Bundan 2 hafta önce Sony’e ait bilgilerin Kuzey Koreli bir  hacker grup tarafından internete sızdırıldığı iddia edilmiş, ancak siber suçun kaynağı ile ilgili olarak her hangi bir ip ucuna da rastlanmamıştı. FBI ve Sony yöneticileri Kuzey Kore hükümetini suçlarken, Amerikan hükümeti bir siber suçun arkasında mutlaka bir hükümetin olması tezine hiç sıcak bakmıyor.

Bu arada Kuzey Kore Hükümeti Sony’e siber suçluları bulmakta yardım edeceğini açıklayarak şirkete açık ve samimi bir teklifte de bulundu.

Sony, Korsanları Hacklemeye Çalışıyor

Sony, Çalınan Verilerin Medyadan Silinmesini Talep Etti

Sony Hacklendi, Hollywood Yıldızların Maaşları Açığa Çıktı


YORUMLAR