Önemli Uyarı! WhatsApp Gold ve Plus Uygulamalarından Uzak Durun

Önemli Uyarı! WhatsApp Gold ve Plus Uygulamalarından Uzak Durun

WhatsApp kullanıcı sayısının artışını fırsat bilen siber dolandırıcılar, kullanıcıları WhatsApp Gold ve WhatsApp Plus adında uygulamalar yüklemeye davet ediyorlar. Sakın bu tuzağa düşmeyin.

İngiliz Independent Gazetesinde yayınlanan haber, bugün Türk medyasında da manşetlere yerleşti. Siber dolandırıcıların WhatsApp kullanıcılarını hedef alan yeni tuzağına düşmemek için son derece dikkatli olmak gerekiyor. WhatsApp üzerinden gönderilen bir mesaj ile WhatsApp'ın Gold ya da Plus sürümüne geçiş yapılmasının daha avantajlı olacağına kullanıcılar inandırılıyor.

WhatsApp Gold nedir?

Bu mesaja kanarak mesajdaki linklere tıklayan WhatsApp kullanıcıları, uygulamayı indirdiklerinde kişisel bilgilerini kaybediyor ve akıllı cihazlarındaki tüm kontrolü kaybediyorlar hatta tüm hareketleri takip edilebiliyor. Özetle WhatsApp Gold bir kötücül yazılım ve uzak durulması gerekiyor. Bazen bu isim WhatsApp Plus olarak da değiştirilebiliyor.

WhatsApp güvenliği nasıl sağlanır?

Kullanıcı sayısı hızla arsa da, WhatsApp üzerinde bu kitlenin güvenlik bilinci olduğunu iddia etmek mümkün değil. Bu yüzden kolaylıkla kandırılabilen geniş bir kitle olduğu da bir gerçek. Bu yüzden sıkça görülmeye başlanan, kullanıcıyı kandırmaya yönelik WhatsApp mesajlarına karşı tetikte olmak gerekiyor. Çok hızlı bir şekilde yayılan bu tip mesajlara karşı kullanıcıların mesajı göndereni engellemesi ve bu tip gönderilere geri dönülmemesi gerekiyor. Bu tip mesajlar arkadaş listenizden bile gelse hemen silerek arkadaşlarınızı da uyarmayı unutmayın. 

WhatsApp Web'de Önemli Güvenlik Açığı!

WhatsApp Uygulaması Emojilerle Çökebiliyor!

YORUMLAR