Opera 20 Yayınlandı

Opera 20 Yayınlandı

Popüler internet tarayıcısı Opera'nın yeni sürümü olan Opera 20 geçtiğimiz gün içerisinde Windows ve Mac OS X işletim sistemi kullanıcılarıyla buluştu.

Resmi sürümü 20.0.1387.64'e yükselten Opera'nın yeni sürümüyle gelen değişiklikler hakkında henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da tarayıcıyı ilk kez kurduktan sonra karşınıza gelecek olan "Opera'yı geliştirmemize yardımcı olmak için kulanım bilgilerinizi göndermek ister misiniz?" sorusu Opera için alışılagelmişin dışında. İsterseniz bu teklifi kabul ederek kullanım bilgilerinizi Opera ile paylaşabilir veya reddederek Opera'yı kullanım bilgilerinizi göndermeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni Opera sürümüyle birlikte gördüğüm kadarıyla ön planda görüntüleyebileceğimiz köklü değişiklikler yapılmamış. Bunun yerine her zaman olduğu gibi güvenlik ve performans güncellemelerinin dışında bilinen hatalar giderilmiş gibi.

En son güncellenen Chromium motorunu (1750.117) kullanan Opera 20'nin, Google Chrome gibi bir rakibiyle karşılaştırıldığı zaman hala yeterli performansı göstermediğini düşünüyor olsam da bir tarayıcı olarak Opera'nın kendini çok geliştirdiğini inkar edemem.

Opera'nın yeni sürümü olan Opera 20'yi herkesten önce indirerek hemen kullanmaya başlamak isterseniz, aşağıdaki bağlantılar yardımıyla Opera 20'yi Windows ve Mac OS X işletim sistemine sahip cihazlarınız üzerine hemen indirebilirsiniz.

YORUMLAR