Opera 39 Birbirinden Güzel Yeniliklerle Çıktı!

Opera 39 Birbirinden Güzel Yeniliklerle Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Chrome'un 52. sürümünün ardından Opera'da birbirinden güzel yeniliklerle birlikte güncellendi. Tarayıcının en son çıkan 39. sürümü, kullanıcıların web sayfalarındaki içeriklerle olan etkileşim yöntemlerini geliştiriyor ve birkaç yeni özellikle birlikte geliyor. Bu güncellemeyle ön plana en önemli geliştirmeyse "popup".

Opera 39 ile birlikte gelen birinci ve en önemli özelliği "popup" oldukça kullanışlı olmasıyla dikkat çekiyor. Bir metnin üzerine geldiğinizde her zaman görünür olan bu özellik, bizleri sağ tık yaparak metni kopyalamaktan kurtaracak ve arama yapmamızı kolaylaştıracak. Oldukça kullanışlı olmasıyla ön plana çıkan popup büyük ihtimalle Chrome'da sağ tık yaparak seçili metni arayabilme özelliğinden yola çıkarak geliştirilmiş, fakat daha kullanışlığı olduğu gerçeği şüphe götürmez bir gerçek.

Opera 39 ile birlikte gelen ikinci büyük özellik ise video pop-out oldu. YouTube'un mobil uygulamasından aşina olduğumuz bu özellik, biz bir video izlerken başka işlerle uğraşmamıza ve alt tarafta videoyu izlemeye devam etmemize yarıyordu. Opera ile gelen özellikte ise video'nun üzerinde çıkan imlece tıklayarak video'yu sayfadan ayırabiliyor ve diğer işlerimize zaman ayırabiliyoruz. 

Tabii bu saydıklarımız en önemli özellikler, diğerleri de eminim hoşunuza gidecektir. Özelleştirilebilir ad-block listesi hazırlayabilme gibi oldukça opsiyonel seçenekler eklenmiş. Uygulama şuan sitemizde de güncel ve rahatlıkla indirebilirsiniz.

Opera Mini'ye Video Kaydetme Özelliği Geliyor

Total Security 360 Opera Tarayıcıyı 600 Milyon Dolara Satın Aldı


YORUMLAR