Opera 46, Hareketli PNG Desteğiyle Birlikte Geldi

Opera 46, Hareketli PNG Desteğiyle Birlikte Geldi

Opera şirketinin popüler ürünü olan Opera tarayıcı, bugün itibarıyla yeni bir güncelleme daha aldı. Aldığı güncelleme ile birlikte Hareketli PNG desteğine sahip olan tarayıcı, aynı zamanda çok daha sorunsuz bir şekilde çalışacağının da sinyallerini verdi.

Google'ın şüphesiz ki en büyük rakiplerinden olan Norveçli şirket Opera, Chromium tabanlı ilk güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte tarayıcıda, hareketli PNG oynatma özelliği geliyor. Google Chrome'da olmayan bu özellik tabi ki de Opera için çok büyük bir adım diyebiliriz. Ayrıca kullanıcıların canını sıkan kilitlenmeler ve aksaklıklar oluşturan hataları, Opera'da artık daha az göreceğiz. Bunu da bir grafik yardımıyla anlatmışlar. Grafiğe baktığımızda eski sürüme göre hata oranlarında %35'lik bir azalma olduğunu görebiliyoruz.

Opera'da ürün yönetici olarak çalışan Krystian Kolondra, bu güncelleme hakkında şunları söylüyor: ''Son aylarda, Opera çalışanları daha fazla istikrar elde edebilmek için mesailerini aşan çalışma süresi harcadılar. Harcadıkları bu zaman umarım ki başarılı olur.'' Bu sözlerden yola çıkarak, Opera şirketi Chromium ile yaptığı işe şimdilik güveniyor diyebilriiz. Ayrıca Opera 46 ile gelen güncellemelere aşağıdan ulaşabilirsiniz:

  • Hızlı Arama için koyu renk tema seçeneği
  • MacBook Touchbar kullanıcıları için emoji özellikli bir giriş alanı
  • Animasyonlu arka planlar
  • Animasyonlu PNG desteği
  • Pil ömrü için yapılan çalışmalar

Not olarak; Opera, TV için ilk reklam filmini de yayınladı. Bu reklam filmi ilk olarak Rusya'da daha sonra ise çeşitli ülkelerde gösterilecek.

Opera Tarayıcısı Messenger, Telegram ve WhatsApp'a Doğrudan Bağlanacak

Opera Max, Facebook'u Veri Tasarrufuna Zorlayacak

YORUMLAR