Opera Kendine Özel Bir Reklam Engelleme Yazılımı Hazırlıyor

Opera Kendine Özel Bir Reklam Engelleme Yazılımı Hazırlıyor

İnternet tarayıcılarından biri olan Opera, kendine ait "ad-blocker" için hazırlanıyor. Artık reklamları engellemek için Opera üzerinden farklı eklentiler yüklemek durumunda kalmayacaksınız.

Özellikle internet tarayıcılarında büyük problem olan anlık reklamlar, birçok kullanıcı için baş belası durumunda. Google Chrome ya da Mozilla dışında Opera, daha önce kendi ad-blocker sistemine sahip değildi. Opera kullanırken reklamları engellemek istediğiniz zaman, 3. parti eklentiler kurmak zorundaydınız. Şimdi ise bu durum değişiyor.

Opera'nın yapımcıları, tarayıcıya kendine ait ad-blocker sistemi eklediklerini açıkladı. Bu sistem o kadar kolay kullanılıyor ki, bir siteye girdiğiniz zaman otomatik çıkan uyarıdan bunu ayarlayabiliyorsunuz. Şayet sistemi kapatıp açmak istiyorsanız da, sağ üstte bulunan "kalkan" simgesine tıklayıp on/off düğmesini kullanabiliyorsunuz.

Bunun yanında Opera'nın bu yeni sistemi, size reklamları engellediğiniz zaman tarayıcının ne kadar daha hızlı çalıştığını da gösteriyor. Daha güvenli ve hızlı bir internet deneyimi yaşamak için yapılan bu hareket, şimdiden birçok Opera kullanıcısını heyecanlandırdı bile. Sistemin ne zaman aktif olacağı ise henüz belirli değil.

Bakın YouTube AdBlock Kullananları Nasıl Cezalandırıyor

AdBlock, Android Platformuna Tarayıcı Olarak Geliyor

YORUMLAR