Opera Sunucuları Hacklendi, Birçok Hesap Çalınmış Olabilir

Opera Sunucuları Hacklendi, Birçok Hesap Çalınmış Olabilir

Eğer Opera’nın bulut ve Opera Sync servisini kullanıyorsanız kullanıcı bilgileriniz ve verilerinizin çalınmış olma ihtimali çok yüksek. Bu servislere bir saldırı olduğu ve pek çok verinin ele geçirilmiş olabileceğini Opera’da kabul etti ve olayla ilgili bir duyuru yayınladı.

Opera, yaptığı açıklamada her ne kadar yapılan saldırıyı anında engellemeyi başardıklarını söylese de saldırının ne kadar kısa zamanda engellenebildiği ya da ne kadar bilginin çalınmış olabileceğini söylemedi.

Opera’nın kullanıcılarına sunduğu hesap senkronizasyon servisi Opera Sync’in de bu saldırıdan en çok etkilenen servis olduğu söyleniyor. Operanın açıklamasına göre, kullanıcıların yüzde 0.5’i bu saldırıdan etkilenmiş olabilir. Yine de bu yüzde 1.5 milyon kullanıcıya denk geliyor.

Opera’nın yaklaşık 350 milyon kullanıcısı var. Bu kullanıcıların hepsi Opera Sync kullanmıyor. Opera Sync servisini kullanmayanların bu saldırıdan etkilenmediği ifade edilse de siz yine de hesaplarınızı kontrol edin ve şifrelerinizi hemen değiştirin. Özellikle internet üzerinde farklı hesaplar için aynı şifreleri kullanıyorsanız bunları yenilemenizde fayda var

Opera'nın Ücretsiz VPN Uygulaması Android Platformunda Yayınlandı

Opera Tarayıcı iOS İçin Sınırsız ve Bedava VPN Hizmeti Getirdi

YORUMLAR