Opera VPN Servisi Kapanıyor!

Opera VPN kapandı

Uzak erişim yoluyla internete bağlanmayı sağlayan VPN servislerinden kötü bir haber daha var.

Birçok kullanıcının mobil sürümünü severek kullandığı Opera VPN yolun sonuna geldi. Opera, VPN servisini kapatacağını açıkladı.

Opera VPN Olaf

2016 yılında ücretsiz şekilde kullanıcıların beğenisine sunulan Opera VPN, Android ve iOS işletim sistemleri için mağazalardaki yerini almış ve oldukça beğenilmişti. Mobil cihazlar üzerinde VPN kullanmak isteyenlerin vazgeçemediği uygulamalardan bir tanesi haline gelen Opera Free VPN, yaklaşık iki yıllık serüvenin ardından veda etme kararı aldı.

Opera’nın resmi internet sitesi üzerinden “Olaf emekli oluyor.” başlığıyla yayınlanan yazıda, Opera VPN hizmetinin 30 Nisan 2018 itibarıyla durdurulacağı söylendi. Opera Gold kullanıcılarının ise SurfEasy’e geçebilecekleri müjdesi verildi. 

Hâlihazırda Opera Gold üyesi olanların 30 Nisan’dan sonra ücretsiz şekilde 1 yıllık SurfEasy Ultra VPN üyeliği kazanacaklarını söyleyen Opera, ücretsiz kullanıcı olanları da üzmedi. Opera Gold üyesi olmadan VPN kullananların yine kapanış tarihinden sonra SurfEasy Ultra üyeliğinde yüzde 80 indirim alacaklarını söyleyen şirket, kullanıcıların kendilerine gösterdiği ilgi sebebiyle teşekkür ederek, vedasını sonlandırdı.