Opera Web Tarayıcısı Artık Bilgisayarlarda Şifre Eşlemesi Yapabiliyor

Opera Web Tarayıcısı Artık Bilgisayarlarda Şifre Eşlemesi Yapabiliyor

Opera web tarayıcısının son dönemlerdeki hızlı yükselişi ve daha da sık bir şekilde gerçekleşen güncellemeleri, ekibin oldukça sıkı bir şekilde çalıştığını bizlere gösteriyor. Opera 32 de bu güncellemelerin bir parçası oldu ve kullanıcıların işine yarayacak bir kaç özelliği içerisinde barındırıyor.

Opera 32 ile birlikte artık popüler web tarayıcısı, şifrelerinizi farklı bilgisayarlardaki Opera tarayıcılara senkronize edebiliyor ve böylece diğer web tarayıcılarda yer alan ancak eksikliği uzun süredir hissedilen bir özellik kendine Opera 32'de yer buluyor. Elbette bu özellikten faydalanabilmek için diğer bilgisayarlarınızdaki Opera'lara da hesabınızla giriş yapmış olmanız gerekiyor. Bazı kullanıcılar ise bu durumun zaman zaman güvenlik tehditleri oluşturabileceğine inandıkları için temkinli yaklaşacaklardır.

Yeni Opera web tarayıcısının bir dikkat çekici yanı ise tema olarak animasyon desteği sunması ve yeni sekmelerde video klip arkaplanların kullanılmasına izin vermesi. Kullanıcıların kendi tema ve arkaplan videolarını yaratabilme şanslarının olması ise kişiselleştirme seçeneklerinin yeterince detaylı olmasına yardım edecek.

Her tarayıcı güncellemesinde olduğu gibi Opera 32 sürümünde de doğal olarak pek çok performans ve güvenlik iyileştirmesi yer alıyor. Bu iyileştirmeler sayesinde hem bilgisayarınızın sistem kaynakları daha verimli bir şekilde kullanılıyor hem de internet gezintileriniz esnasında karşılaşabileceğiniz pek çok güvenlik tehdidinden kaçınmak mümkün oluyor. Lakin ne tip iyileştirmelerin olduğuna dair detaylar maalesef mevcut değil.

Bu sürümde dikkat çeken bir diğer özellik ise Opera'nın geçtiğimiz aylarda satın aldığı SurfEasy VPN servisinin artık tarayıcı içerisine dahili bir şekilde gelmesi. Böylelikle internetteki tüm engelleri aşabilmek için Opera kullandığınızda VPN ve proxy uygulamaları arayışınıza bir son verebiliyorsunuz.

Eğer Opera 32'yi denemek veya hali hazırda Opera kullanıyorsanız güncellemek için aşağıdaki indirme bağlantısını kullanabilirsiniz.

Opera Mini Browser, Android Cihazlarda Yeni Bir Teknik Kullanarak Daha Hızlı Çalışıyor

YORUMLAR