Paranormal Activity Filmlerinin Sanal Gerçeklik Oyunu Çıktı

Paranormal Activity Filmlerinin Sanal Gerçeklik Oyunu Çıktı

Paranormal Activity filmleri bize sinemada zor anlar yaşatmışlardı, anlaşılan o ki bilgisayarlarımızda da bu korkunç tecrübeyi yaşamaya devam edeceğiz. Sanal gerçeklik için özel olarak geliştirilen Paranormal Activity: The Lost Soul en cesur oyuncuların bile oynamaya tereddüt edeceği bir korku oyunu olarak çıkış yaptı.

Paranormal Activity filmlerindeki mitolojiyi konu alan Paranormal Activity: The Lost Soul, HTC Vive veya Oculus Rift sanal gerçeklik sistemleri kullanılarak oynanabiliyor. Normalde FPS ütründeki korku oyunlarının ne kadar heyecanlı olduklarını Outlast 2 ve Resident Evil 7 gibi oyunlar ile tecrübe etmiştik. Paranormal Activity: The Lost Soul ise işi bir adım öteye taşıyor ve sanal gerçeklik ile daha da gerçekçi ve ürpertici bir oyun tecrübesi yaşatıyor.

Paranormal Activity: The Lost Soul'da temel amacımız elimizdeki sınırlı eşyaları kullanarak düşmanımızdan kaçmak, saklanmak veya zekamızı kullanarak düşmanımızı atlatarak hayatta kalmak. Filmlerden alışık olduğumuz doğaüstü olaylarla sıkça karşılaştığınız oyunun güzel yönü ise bu olayların belli bir sıraya ve düzene göre değil, rastgele bir şekilde karşınıza çıkabilmesi. Bu da her an sürprizlerle karşılaşabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca oyunda sizi yönlendirecek ipuçları ve görsel öğeler de bulunmuyor. Oyunda tamamen tek başınasınız ve karanlık koridorlarda ve odalarda el fenerinizle yolunuzu bulmak zorundasınız.

Oldukça güzel grafiklere sahip olan Paranormal Activity: The Lost Soul atmosfer olarak bize iptal edilen Silent Hill oyunu P.T.'yi hatırlatıyor. Makul bir fiyatla satışa sunulan Paranormal Activity: The Lost Soul, eğer sanal gerçeklik sistemi sahibiyseniz kaçırmamanız gereken bir oyun.

PayDay Geliştiricisinin Yeni Korku Oyunu GTFO Duyuruldu

Hunt: Showdown'ın Geliştirici Günlüğü Yayınlandı!

YORUMLAR