Pinterest Yeni Tasarımıyla iPhone ve iPad'ler İçin Güncellendi

Pinterest Yeni Tasarımıyla iPhone ve iPad'ler İçin Güncellendi

Sürekli artmakta olan kullanıcılarıyla büyüyen sosyal ağ Pinterest, iPhone ve iPad uygulamasına 4.0 sürümünü getirdi. Yeni sürümle beraber uygulama içinde daha basit ve kolaylaştırılmış bir tasarımla karşılaşıyoruz.

Pinterest'in ağustos ayında getirdiği özel mesajlaşma eklentisi kadar büyük olmayan bu yeni güncellemede uygulamanın daha tatlı bir tasarıma oturtulduğunu görüyoruz. Daha modern, minimal ve akıcı görünen arayüz büyük resimleri ve resimlerin altında yer alan açıklamaları daha görünebilir hale getiriyor. Geliştiricilere göre Pinterest'in yeni sürümüyle beraber uygulamanın akıllı telefonlarda performansı da gözle görülür bir şekilde artmış. Gerçekten uygulamayı iPhone'da açtığınız zaman artık daha kısa bir sürede açılıyor ve ana sayfanızdaki paylaşımlar da ekrana daha hızlı yükleniyor.

Güncellemenin bir parçası olarak profil sayfanızın en üstünde bulacağınız butonlar sayesinde yeni pin'ler paylaşabilir veya eskileri yine buradan arayabilirsiniz. Bu şekilde uygulama içerisinde gezinme ve erişilebilirlik de aynı ölçüde arttırılmış durumda.

Yazılım mühendisi Steven Ramkumar Pinterest'in son sürümünün şimdilik sadece iOS için çıkarıldığını söyledi. Diğer platformlar uygulamayı yakın zamanda alacaklar.

Kendi ilgi alanlarınızı, her türden resim ve içeriklerinizi paylaşabileceğiniz sosyal platform Pinterest'i denemek isterseniz uygulamanın iOS versiyonunu aşağıdan indirebilirsiniz. Aynı şekilde Pinterest'in Android ve Windows Phone uygulaması da iOS versiyonunun altında yeni kullanıcılarını bekliyor.

Windows 8 ve 8.1 Piyasanın Yüzde 15'ini Ele Geçirdi

Editörler İçin Tasarlanmış Aydınlatmalı Kısayol Klavyesi

YORUMLAR