PirateBrowser 100.000 Kere İndirildi

PirateBrowser 100.000 Kere İndirildi

Geçtiğimiz günlerde The Pirate Bay kullanıcılarına kimliklerinin belirlenmesini önleyecek ve anonim gezinti imkanı sunacak bir internet tarayıcısı sunmuştu. PirateBrowser olarak adlandırılan tarayıcı geçen kısa süre içerisinde tam 100.000 kere direkt olarak indirildi. Bunun yanında Bittorrent versiyonu da 5.000 indirme sayısına sahip.

PirateBrowser aslında yeni bir tarayıcı değil. Elde bulunan araçların modifiye edilip yeniden paketlenmesi şeklinde sunulan tarayıcı çok derin bilgisayar bilgisine sahip olmayan kullanıcılara anonim gezinti imkanı vererek kişisel bilgilerinin güvenliğini sağlıyor. PirateBrowser temelde Firefox internet tarayıcısının ve Tor'un birleşimine sahip. İnternet üzerinde bir hayalet gibi gezinti yapmanıza imkan veren Tor'un farkında olmayan kullancılara kolay bir çözüm sunan PirateBrowser bu nedenle kısa sürede yüksek indirilme sayısına ulaşmış durumda.

Bu talep günler geçtikçe azalsa da Pirate Bay ilk talebin beklediğinin çok üzerinde olduğunu ve direkt link için sunucularını arttırması gerektiğini açıklıyor. Projenin başarısından ötürü Pirate Bay ekibi yeni anti-sansür araçları geliştirme niyetinde olduğunu belirtmekte.

PirateBrowser'ı sitemiz üzerinden indirebilirsiniz:

The Pirate Bay Sansüre Karşı Web Tarayıcısı Hazırladı

YORUMLAR