Pokemon Go Patronu'nun Twitter Hesabı Hacklendi

Pokemon Go Patronu'nun Twitter Hesabı Hacklendi

John Hanke'nin adını son zamanlarda çok sık duymaya başladık. Bilmeyenler için kısaca hatırlatalım, John Hanke Pokemon Go'nun yapımcılarından NianticLabs'in kurucusu ve CEO'su olarak görevini sürdürüyor. Bugün çok farklı bir şekilde gündeme oturan bu isim ünlü bir hack grubunun hedefi oldu. Ünlülerin Twitter hesaplarını hacklemesiyle bilinen OurMine grubu John Hanke'nin Twitter hesabını hackledi.

Dünyanın en büyük şirketlerinin CEO'larını (Twitter'dan Jack Dorsey, Google'dan Sundar Pichai) hackleyen OurMine son olarak Pokemon Go'dan da nasıl prim yapacağının yolunu buldu. John Hanke'nin Twitter hesabını hackleyen grup yine kendi güvenlik hizmetinin reklamını yaptı. Hacklediği hesaplara "Sadece senin güvenliğini test ediyoruz. Lütfen güvenliğinizi güçlendirmek için sitemizi ziyaret edin." mesajını bırakan OurMine, 16.000 takipçisi olan Niantic CEO'sunun hesabında da aynı mesajı yayınladı.

Grubun Hanke'nin şifresine nasıl erişim sağladığı henüz bilinmiyor, bildiğimiz tek şey hiçbirimizin güvende olmadığı gerçeği.

Hackerlar Pokemon Go'dan Prim Yapmanın Yolunu Buldu

Twitter CEO'sunun Twitter Hesabı Hacklendi

Bu Sefer Google'ın CEO'su Sundar Pichai Hacklendi

Ünlü CEO'ların Sosyal Medya Hesaplarını Hackleyen OurMine Kimdir?

YORUMLAR