Queen Efsanesini Anlatan Bohemian Rhapsody'den İlk Fragman!

Bohemian Rhapsody Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

Efsanevi İngiliz müzik grubu Queen'in yolculuğunu beyaz perdeye taşıyacak olan Bohemian Rhapsody filminden ilk fragman geldi. Queen'in ikonik solisti Freddie Mercury'yi 'Mr. Robot' ile sükse yapan Rami Malek canlandırıyor.

Müzik dünyasının unutulmaz karakterlerden Freddie Mercury'nin hayat hikayesine dokunacağımız Bohemian Rhapsody, Queen grubunun 1970'lerde kurulma sürecinden 1985'teki efsanevi Live Aid performansına kadar 15 yıllık serüvenini gözler önüne serecek.

"Rock müziğinin erkek kraliçesi" olarak gösterilen Freddie Mercury'yi, Mr. Robot'taki performansıyla tanınan Emmy ödüllü oyuncu Rami Malek canlandıracak. Malek'e, Lucy Boynton, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazzello, Aiden Gillen, Tom Hollander ve Mike Myers gibi isimler eşlik edecek. 

Filmin senaryosunu 3 Oscar adayı bulunan senarist Anthony McCarten kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise BAFTA adayı ünlü yönetmen Dexter Fletcher ve Bryan Singer ikilisi oturuyor.

1946 yılında Tanzanya'nın Zanzibar adasında ailenin en büyük çocuğu olarak Farrokh Bulsara adıyla dünyaya gelen Mercury, rock müziğinin en büyük vokalistlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Bohemian Rhapsody, We Are the Champions ve Don't Stop Me Now gibi daha birçok unutulmaz esere hayat veren ünlü müzisyen, yakalandığı AIDS hastalığı sebebiyle 24 Kasım 1991'de henüz 45 yaşındayken hayatına gözlerini yummuştu.

Bohemian Rhapsody, ülkemizde 28 Kasım 2018 tarihinde vizyona girecek.

YORUMLAR