Rekabete Dayanamayan Google Code Kapatılıyor

Rekabete Dayanamayan Google Code Kapatılıyor

2006 yılında uygulama geliştiriciler için açılan ve birçok geliştiricinin projesini barındırdığı Google Code kapatılıyor. Servisin kapanma tarihi tam 25 Ocak 2016 olarak belirlendi.

Google Code projelerin barındırılmasına dair seçeneklerin kısıtlı olması nedeniyle açılmış oldukça tercih edilen bir web program paylaşım ve uygulama alanıydı. Zaman içinde Google Code'a  GitHub ve Bitbucket gibi birçok yazılım programlama projeleri barındıran rakipler geldi.

Google, 12 Mart 2015 tarihiyle birlikte artık servis üzerinden yeni projeler oluşturulamayacağını duyurdu. 24 Ağustos'tan sonra da platform sadece okumak için kullanılabilecek, herhangi bir yazma işlemi yapılamayacak. Google yayınladığı duyuruda, Ocak 2016 tarihinde ise platformun tamamen kapatılacağını duyurdu.

Google Code'da projesi bulunan geliştiriciler, çalışmalarını GitHub veya Bitbucket gibi servislere resmi Google Code blog'unda tavsiye edilen  özel araçları kullanarak aktarabilecekler. Google'ın yenilikçi uygulamalar karşısında rekabete dayanamayıp kapattığı ilk servisi Google Code değil.

Google Chrome 41 Yayınlandı

Google Dokümanlarına Canlılık Geldi

Google'ın Çılgın Projeleri

YORUMLAR