Sadece Laptop Kullanarak 100 Araba Çaldılar

Sadece Laptop Kullanarak 100 Araba Çaldılar

Houston polisi, uzun süredir peşinde olduğu iki hırsızı sonunda yakaladı. 2 sahtekar, sadece laptop kullanarak yüzden fazla Dodge ve Jeep çalmayı başarmış ve bunları Meksika'ya kaçırmıştı. 

Yaklaşık bir yıldır, Houston ve çevresinde bir takım araba kayıpları yaşanıyordu. Kayıp ihbarı verilen arabalar ise genellikle Jeep ve Dodge'un SUV modelleri oluyordu. Arabalara dair ihbarları aldıktan sonra son görüldükleri yerlere giden polis, arabaların alarm sistemlerin çalışmadığını ve çevrede arabaya zorla girildiğine dair de ip uçları göremiyordu. Yani arabalar, sanki sahipleri ya da anahtarı olan biri tarafından çalınmış gibi görünüyorlardı.

Geçtiğimiz Nisan ayında ise polis, çalınan bir arabanın sahibinin kullandığı güvenlik kamerası aracılığıyla çalınma işleminin nasıl gerçekleştiğini öğrendi. Arabanın yakınına gelen iki hırsız, laptop aracılığıyla aracın kapılarını açıyor ve içine biniyorlardı. Ardından yine laptop sayesinde arabayı anahtarsız çalıştırıyorlar ve sanki kendilerinmiş gibi hızla uzaklaşıyorlardı. Ardından gerekli işlemleri yaparak, arabayı Meksika'ya geçiriyorlardı. 4 Ağustos'ta Michael Arce, 24, ve Jesse Zelaya, 22, isimli şahısları, araba hırsızlığından tutuklayan polis, son model bir Jeep'i çalmakla suçladığı ikilinin videosunu da yayınlandı. 

Drone Kullanarak Hırsızları Yakalattılar!

Dikkat, Hırsızlar Kredi ya da Banka Kartı Kullanmadan ATM’lerden Para Çekebiliyorlar

YORUMLAR