Seçim İçin Topladığı Parayı Steam'e Yatıran Politikacıya Verilen Destek Artıyor

Seçim İçin Topladığı Parayı Steam'e Yatıran Politikacıya Verilen Destek Artıyor

Kısa bir süre önce bir Amerikan milletvekili adayının adı ilginç bir skandala karışmıştı. Duncan Hunter adına sahip Amerikan siyasetçinin milletvekili olabilmek için yürüttüğü seçim kampanyası altında kendisine ayrılan fonu nasıl kullandığı ortaya çıkınca bu durum büyük dikkat çekmişti. Olayın özünde ise Duncan Hunter'ın bu seçim fonunun 1.302 dolarlık bir bölümüyle Steam üzerinde harcama yapması yatıyor. Hunter'ın bu harcamayı yaparken harcamanın yanında "geri ödemek üzere" notunu düşmüş olmasına rağmen aradan geçen 1 senenin ardından halen ödemeyi yapmamış olması problem oluşturmakta. Duncan Hunter ise olayın sorumlusu olarak çocuğunu gösteriyor. Hunter'ın çocuğuna bir oyun satın almak için kredi kartını vermesi ve bu olaydan sonra kredi kartından yetkisiz bir şekilde birkaç farklı tahsilat yapılması işleri karıştırıyor. Sonuçta seçim fonundan 68 farklı Steam harcaması yapıldığı gözlemleniyor. Hunter ise bu yetkisiz para transferleri için geri ödeme almak için çabalamakta.

Oyun severlerden politikacıya beklenmeyen bir destek var

Skandalın özünde bir karışıklık yatsa da dünya çapındaki oyun severler Hunter'ın gerçekleştirdiği bu harcamaları kişisel keyfi için yaptığını düşünerek olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşmaktalar. Oyun severler bu harcamaları yolsuzluklar ve rüşvet ile kıyaslayarak çok daha masum bulduklarını ve milletvekili adayının bu hareketiyle gençlere destek verdiğini ifade ediyorlar. Oyun oynamaktan keyif alan bir siyasetçinin kendilerini daha iyi anlayabileceğini düşünen oyun severler bu nedenle Hunter'a destek vermekteler.

Siyasetçi Daha Önceden Oyuncuları Savunmuştu

Amerika'da şiddet içeren oyunların şiddete eğilim ile ilişkilendirilmesi hakkında görüş belirten Hunter, oyuncuların yanında yer almış ve bu tür oyunların yasaklanmasının doğru olmayacağını ifade etmişti. Hunter, eğer böyle bir şey doğru olsaydı Amerikan gençliğinin doğruyu yanlıştan ayıramadığı sonucunun çıkarılabileceğini ve böyle bir yargının tek kelimeyle gerçek olmadığını belirtmişti.

Milletvekili Adayı Devlet Desteğini Steam'den Oyun Almak İçin Kullanmış

YORUMLAR