Sevgilisi Uyurken Telefonuna Gizlice Bakan Genç Ceza Aldı

Sevgilinizle Şifrenizi Paylaşmayın! Neden mi

İngiltere'de yaşanan bir olayda genç, kız arkadaşının telefonuna bakabilmek için uyumasını bekledi. Sonra da kız arkadaşının parmak izini kullanarak mesajlarını okudu. İngiliz mahkemesi, paranoyak sevgiliyi psikolojik istismar'dan suçlu buldu. Uyuyan kız arkadaşının parmak izini kullanarak telefonuna giren, sonra da onu uyandırıp sorguya çeken kıskanç erkek arkadaş psikolojik istismardan suçlu bulundu. Ceza olarak da mahkeme kız arkadaşına bir daha yaklaşmama yani uzak durma cezası verdi.

Manchester News MEN adlı twitter hesabının paylaştığı habere göre altı yıllık sevgilisinin iPhone'una girebilmek için uyumasını bekledi. Sonra da Booth uyuduğu sırada parmağını kullanarak telefonunu açtı. Sevgilisinin mesajlarını ve e-postalarını okuyan Heavens, hızını alamayıp sevgilisini uyandırdı ve telefon rehberinde kimin kim olduğunu tek tek sorgulamaya başladı.

Heavens'ın aynı zamanda sevgilisinin  sürekli telefon şifresini talep ettiği, bu konudaki tartışmaları sırasında kolunu ısırıp parmaklarını neredeyse kıracak kadar büktüğü belirtildi. Heavens mahkemede kontrolcü ve baskıcı davrandığını, uyuşturucu da kullandığı için paranoyak davrandığını itiraf etti ve altı yıllık ilişki bir telefon yüzünden bitti.

Sizler mahkemenin verdiği bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bahsetmeyi unutmayın!