Siber Güvenliğin Marka İsmi John McAfee'nin Acayip Hayatı ve Johnny Depp

Siber Güvenliğin Marka İsmi John McAfee'nin Acayip Hayatı ve Johnny Depp

Silikon Vadisi'nde mütevazi bir bilgisayar yazılımcısı olarak çalışırken, aniden siber güvenlik şirketini kurarak milyoner olan John McAfee'nin 'acayip' hayat hikayesi, film oluyor.

King of the Jungle (Ormanın Kralı) adıyla gösterime girecek kara-komedide McAfee'yi ünlü aktör Johnny Depp canlandıracak. John McAfee ve kurduğu güvenlik şirketi, 1991 yılında Michelangelo adlı bilgisayar virüsünün yarattığı paniğin ardından dünya çapında ün kazanarak güvenlik sistemleri arasında hatırı sayılır bir ün kazanmıştı. 1994 yılında şirket hisselerini satarak milyoner olan McAfee'nin entrika dolu hayatı, o tarihten itibaren hiç gündemden düşmemişti.

2008 yılında yaşanan küresel ekonomik krizle beraber McAfee, ABD'yi terk ederek Belize'ye yerleşmiş ve kendine muazzam bi malikane inşa etmişti. Ancak bu cennet mekanda McAfee'nin talihi yaver gitmemiş ve komşusunun öldürülmesinin ardından evine gelen polislerden kendini bahçeye gömerek sıyrılmayı başarıp, oradan Guetamala'ya kaçmıştı.

MacAfe, Guatemala'da telefonundaki konum bildirisini kapatmayı unutunca, Guatemala polisi tarafından yakalandı ve sınır dışı edilerek ABD'ye iade edilmişti.

2013 yılında BBC'ye konuşan McAfee, sürekli siber saldırılara uğramasına rağmen anti-virüs kullanmadığını da ifade etmişti. MacAfe, BBC2ya verdiği bir röportajda, "Sık sık IP adresimi değiştiriyorum, cihazlarda ismimi kullanmıyorum ve Porno siteleri gibi virüs bulaştırma riski olan internet sitelerine girmiyorum. Başka birinin yazılımına güvenmektense kendi düşüncelerime ve cihazlarıma güveniyorum." diyerek tüm anti virüs kullananları da şoke etmişti.

İşte bu eksantrik karakterin, olaylı hayatını canlandıracak olan Johnny Depp'in yeni filmi büyük bir merakla bekleniyor.

kaynak:BBC

McAfee AntiVirus Plus 2015

McAfee, Dünya Parola Günü İçin Oyun Çıkardı

Amy Schumer Arama Motorlarında En Çok Sorun Çıkaran Ünlü

YORUMLAR