Şifrenizi mi Unuttunuz? Canınızı Sıkmayın, Yahoo Var

Şifrenizi mi Unuttunuz? Canınızı Sıkmayın, Yahoo Var

Yahoo, şifresini unutanların imdadına mobil temelli bir sistemle yardıma koşacak. Yahoo’nun yeni sistemi artık bir sürü şifreyi aklımızda tutmaktan bizi kurtaracak.

Bir defa aktive edilen ‘Talebe Göre Şifre’ uygulaması sadece kullanıcı adınızı sorguluyor. Yahoo servisleri için geçerli olan bu sistemle şifreyi ezberlemenize gerek kalmıyor.

Sistem çok basit bir mantık üzerine dayandırılıyor. Mobil cihazınızdan Yahoo hesabınıza girip sadece kullanıcı adınızı yazıyorsunuz, bu kullanıcı adının kayıtlı olduğu cep telefonu numarasına Yahoo kendi ürettiği anlık şifreyi SMS yoluyla gönderiyor. Böylece tek kullanımlık, son derece güvenli bir sistem de oluşturmuş oluyor. Elbette telefonunuzu çaldırmadığınız sürece bir sorun yok.

Yahoo böylelikle iki türlü onaylama da yapmış oluyor. Hem kullanıcı telefon numarasını kontrol ediyor, hem de klasik şifre girişiyle iki kademeli bir güvenlik geçidi kullanmış oluyor. Yahoo’nun göndereceği SMS mesajları gerçek telefon numaraları kullanıyor. Her hangi bir VOIP numaraya da mesaj atılmıyor.

Çevrimiçi güvenlik için çok önemli olan şifreleme işlemi için kullanıcı odaklı ve pratik bir çözüm.

FAA Drone ile Çekilmiş Videoları YouTube'da İstemiyor

Türkiye'de Siber Suçlular Ellerini Kollarını Sallayarak Dolaşıyorlar

Avast'ın Mac için Antivirüs ve Güvenlik Programı Çıktı

YORUMLAR