Siri'nin 1064 Emojiyi Okuması Yarım Saatini Aldı

Siri'nin 1064 Emojiyi Okuması Yarım Saatini Aldı

Apple'ın araba servisi CarPlay üzerinde çalışan Siri, gelen mesajları size okuyabiliyor. Bunu eğlenceli bir videoya dönüştürmek isteyen bir grup arkadaş ise, iOS üzerindeki bütün emojileri bir mesajda toplayarak, Siri'ye okutmuşlar

Çok uzun süredir hayatımızda olan emojiler, mesajlaşma sırasında duygularımızı kısa yoldan ifade etmemize yarıyor. Yıllar önce sadece "=D" şeklinde yazdığımız bu ifadeler, artık çok farklı şekillerde yollanabiliyor. Halihazırda iOS üzerinde 1064 farklı emoji bulmak mümkün. Bunların hepsi farklı anlamdayken, Siri'nin bunu algılaması ise bir hayli komik.

Apple'ın arabalar için geliştirdiği ve iPhone'nunuzu arabanızın ekranına taşıyan CarPlay, mesaj okuma ve gönderme özelliğiyle oldukça kullanışlı. Siri yardımıyla gelen mesajları sesli olarak dinleyebildiğiniz gibi mesajlarınızı da konuşarak gönderebiliyorsunuz. Bir grup arkadaş ise bu özelliği farklı bir yolla denemişler ve Siri'ye 1064 mesajı okutmayı başarmışlar. Yaklaşık yarım saat süren videoda, Siri bütün emojileri tek tek tasvir ediyor ve ortaya izlemesi bir hayli komik o video ortaya çıkıyor:

iOS 10'a Su Tabancalı Emoji Dopingi!

Facebook Messenger 1500'den Fazla Emojiyle Yenilendi

Çalışan Kadınları Ön Plana Çıkaran Yeni Emojiler Geliyor

YORUMLAR