SkyDrive OneDrive Oluyor

SkyDrive OneDrive Oluyor

İngiltere merkezli BSkyB firması geçtiğimiz yıl içerisinde Microsoft'un bulut dosya depolama servisi SkyDrive'ın marka adı ihlali yaptığı gerekçesiyle mahkemeye başvurmuş ve davayı kazanmayı başarmıştı. Sonuç olarak Microsoft'un bulut dosya depolama servisi için kullandığı adı derhal değiştirmesi gerekiyordu ama iki firma arasında yapılan anlaşmayla birlikte Microsoft'a uygun servis ismini ve alan adını bulana kadar ek bir süre tanınmıştı.

Microsoft'un şimdiye kadar SkyDirve marka adını kullanıcılara tanıtmak ve herkes tarafından bilinen bir marka haline getirmek için yaptığı yatırımlar göz önünde bulunduğu zaman, yapılacak olan bu marka adı değişikliğinin Microsoft'a  büyük bir darbe vuracağı açık ama gelin görün ki ne kadar büyük bir firma olursa olsun Microsoft'un bile yasalardan kaçamayacağı bir gerçek.

Geçtiğimiz Temmuz ayından bu zamana kadar SkyDrive için yeni bir marka adı arayışına geçen Microsoft, görünen o ki aradığı marka adını bulmuş. Bugün içerisinde yaptığı açıklamayla bulut dosya depolama servisi SkyDrive'ın adının OneDrive olarak değiştirileceğini duyuran firma, ayrıca OneDrive için bir de tanıtım videosu yayınladı.

Sadece bununla da yetinmeyen Microsoft, OneDrive.com adresini şimdiden kullanıcıların beğenisine sundu ve web sitesi üzerinde "OneDrive yakın zaman içerisinde burada" açıklamasına da yer vermeyi ihmal etmedi. "Tüm platformlar üzerinde her zamankinden daha iyi bir dosya depolama ve paylaşma servisi için hazır olun. OneDrive, SkyDrive üzerinde sahip olduğunuz her şey ve çok daha fazlası. Ve çok yakında burada!" açıklaması da yine OneDrive web sitesi üzerinde kullanıcılarla paylaşılan mesajlardan bir diğeri. Servis aktif olduğu zaman haberdar olmak isteyen kullanıcılar, OneDrive web sitesi üzerine giriş yaparak e-posta adresleriyle şimdiden kayıt olabiliyorlar.

Daha önce popüler e-posta servisi Hotmail.com'un adını değiştirerek Outlook.com yapan ve beklediğinden daha büyük bir başarıya imza atan Microsoft, eminim ki bu zorlu sürecin altından da rahatlıkla kalkacak ve OneDrive ile yoluna kaldığı yerden çok daha iyi bir şekilde devam edecektir.

WhatsApp Çevrimiçi Kullanıcı Sayısını İkiye Katladı

YORUMLAR