Skype Dosya Gönderme Özelliğine Boyut Kısıtlaması Geliyor

Skype Dosya Gönderme Özelliğine Boyut Kısıtlaması Geliyor

Skype üzerinden gönderilen dosyaların boyutları sınırlandırılıyor. Skype üzerinde 100MB’den daha yüksek dosyalar artık paylaşılamayacak.

Birebir ve toplu görüşmeler için hem kurumsal hem de bireysel olarak tercih edilen iletim platformu Skype, dosya gönderimlerinde artık kota uygulayacak. Her bir dosya gönderimini 100MB ile sınırlayacak. Bu birimden daha yüksek boyutlu göndermeye çalıştığımızda bir hata mesajı alacağız ve o dosyayı paylaşamayacağız.

Bu kotanın etrafından dolanmak mümkün elbette. OneDrive ve benzeri bulut depolama altyapılarından faydalanarak dosyanın linkini karşı tarafa göndermek yeterli olacak. Ancak durum her iki parti içinde biraz daha fazla iş anlamına geliyor. Yani buluta dosyayı yüklemek ve karşı tarafın onu aldığından emin olmak gerekecek.

Diğer yandan Skype tüm platformlarda senkronize çalışan altyapısı nedeniyle olduk tercih edilen bir uygulama. Bu noktada PC’den akıllı telefona 100MB ve üzeri dosya göndermek bazen mobil kotalarını tüketiliyordu. Ancak artık bu durum, sadece kullanıcının alacağı bulut dosyası linkini hangi platformda indirmeyi seçiyor olmasıyla dezavantaj olmaktan çıkacak.

Skype Kurulumu ve Kullanımı

Skype Nasıl Kurulur? Video

Skype Moji Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR