Skype Gerçek Zamanlı Tercüme Yaptığı Dil Sayısını Artırıyor

Skype Gerçek Zamanlı Tercüme Yaptığı Dil Sayısını Artırıyor

Microsoft Skype Translation (çeviri) yazılımını denemeye devam ediyor. Skype çeviri yazılımı ilk sürümünde İspanyolca ve İngilizce dillerini birbirine çeviriyordu. Şimdi çeviri yapabildiği dil sayısı artıyor. Microsoft Skype’ı çok ciddiye alıyor. Özellikle iş ve profesyonel ofis hayatıyla da bütünleştirmeye çalıştığı yazılımın daha faydalı ve kullanılabilir olması için yenilik üzerine yenilik yapıyor. Skype Translation uygulaması İngilizce ve İspanyolca olarak deneme sürümüne geçmişti. Uygulamanın deneme evrelerinden memnun kalan Microsoft şimdi de İtalyanca ve Mandarin Çincesini çeviri listesine dahil ediyor.

Özellikle Mandarin Çincesi Skype çeviri uygulaması için bambaşka bir test olacak. 10 binden fazla farklı karakter ve tonlama barındıran bu lisanla Skype’ın nasıl baş edeceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Microsoft yetkililerinden Yasmin Khan ‘Skype’ın Arapça ve Korece gibi diğer sembolik dilleri de çevirebilmesi üzerinde çalışıyoruz. Çünkü sembolik diller ana dili İngilizce olanlar için öğrenmesi ve telaffuz edilmesi çok zor lisanlar. Bu yüzden ağırlığı bu dillere veriyoruz’ dedi.

Microsoft 2012 yılından bu yana bu tür çeviriler yapabilecek bir yazılım üzerinde çalışıyordu. Artık zamanın geldiğine inanmış olmalı ki en zor seçeneklerden programı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Öte yandan Google’da Skype’ın yeteneklerine sahip olan başka bir çeviri programı üzerinde çalışıyor.

YORUMLAR