Skype Görüntülü Grup Görüşmesini Mobil Platformlara Getirecek

Skype Görüntülü Grup Görüşmesini Mobil Platformlara Getirecek

Popüler mesajlaşma ve arama uygulaması Skype, yakın zamanda mobil platformlar için bir güncelleme yayınlamanın planlarını yapıyor.

Skype 10.yılında kullanıcılarını mutlu edecek bir güncelleme ile geliyor. Microsoft, yakın bir zaman sonra Skype üzerinden İOS, Android ve Windows 10 Mobile platformlarında ücretsiz video grup konuşmaları yapılabilmesi için bir güncelleme yayınlayacak. Güncellemenin önümzdeki haftalarda gelmesi bekleniyor.

10 yıl önce ortaya çıkan Skype uygulaması giderek büyümüş ve tüm dünyada popüler hale gelmişti. Yaklaşık 6 sene önce de video araması özelliğini hayatımıza getiren Skype, bu özelliği geliştirerek aynı anda 10 kişiye kadar konuşma desteği sağlıyordu. Bu özellik şu an için sadece masaüstü ortamlarda kullanılabiliyor. Skype'ın ortaya çıkmasının üzerinden tam 10 yıl geçmesini kutlayan şirket bu kutlamayı ise kullanıcılarının yüzünü güldürerek yapmayı tercih etmiş.

10. yıl kutlamaları kapsamında yayınlanacak olan bu güncelleme ile artık mobil platformlardan videolu grup konuşması yapılabilecek. Henüz güncelleme gelmeden kayıt almaya başlayan Skype bu güncelleme ile oldukça iddialı görünüyor. Geçtiğimiz günlerde 7.18 güncellemesini yayınlayan şirketin bu güncelleme ile kullanıcı sayısında artış gözlenmesi bekleniyor. Şu an Skype kullanan kişi sayısının 750 milyonu aştığını belirtelim. Skype'ın güncellemesine kayıt olmak için bu linki kullanabilirsiniz.

Güncelleme ile ilgili yayınlanan videoyu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Windows için Skype 7.18 Sürüme Güncellendi

Skype Grup Konuşmalarındaki Sesli Bildirimleri Devre Dışı Bırakın

YORUMLAR