Skype Translator'a Fransızca ve Almanca Dilleri Eklendi

Skype Translator'a Fransızca ve Almanca Dilleri Eklendi

2014 yılının Mayıs ayında üzerinde çalışıldığı ortaya çıkan ve Aralık ayında ilk versiyonu ortaya çıkan Skype Translator gün geçtikçe kapasitesini genişletmeye devam ediyor. Microsoft tarafından sunulan hizmet, bir Skype konuşması esnasında anlık olarak çeviri yapabilme yeteneğine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Dil kapasitesi de giderek genişleyen servise son olarak Fransızca ve Almanca da eklendi.

Skype Translator'a geçtiğimiz aylarda İtalyanca ve Çince eklenmişti. Bugün eklenen Fransızca ve Almanca dillerinden sonra uygulama 6 dili (İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Çince, Fransızca ve Almanca) içerisinde barındırmaya başladı. Şimdilik dünyanın en çok konuşulan dillerini destekleyen hizmet neredeyse %30'luk dilime ulaşmış durumda.

Microsoft'un aynı zamanda işitme sorunu yaşayan insanların Skype Translator kullanımını kolaylaştırmak için çalışma yaptığını duyurdu. Microsoft çalışanlarından biri olan Ted Hart, 'Microsoft'un Skype tercüme ekibinin yardımıyla işitme engellilerin birbiriyle iletişim kurması artık zor değil.' ifadelerini kullandı.

Skype Translator'a ulaşmak için: 

Türkiye'nin Mobil Veri Trafiği Çıldırmış Durumda

Bill Gates Milyarları Cebine Atmıyor, Kefenin Cebi Olmadığını Biliyor

YORUMLAR